Zainteresowanie Bitcoinami od wielorybów i inwestorów detalicznych Skyrockets

Adresy Bitcoin z co najmniej 1000 monet wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca, podczas gdy zainteresowanie detaliczne osiągnęło nowy roczny rekord.

Bitcoin stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym instrumentem inwestycyjnym w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ jego cena znacznie wzrosła. Według nowych danych liczba hodowców BTC z co najmniej 1000 monet wzrosła do nowych szczytów.
Bitcoin HODLers On The Rise

Bitcoin był rozdarty od początku października, co spowodowało kilka kolejnych rocznych wzrostów. Ostatni wziął BTC do prawie 19 000 $. Oznacza to, że kryptowaluta prawie podwoiła swoją wartość w mniej niż dwa miesiące.

Zazwyczaj tak imponujące zmiany cen przyciągają uwagę i tym razem nie inaczej jest według danych firmy analitycznej Santiment.

Tak zwane walenie Bitcoin Trader, czyli adresy zawierające co najmniej 10 000 monet, wzrosły do 114, co jest najwyższą liczbą zarejestrowaną w 2020 r. Przy obecnej cenie BTC oscylującej wokół 18 500 USD, adresy te mają 185 milionów USD lub więcej wartości głównej kryptowaluty .

Podmioty posiadające od 1000 do 10000 bitcoinów również się rozwinęły. Santiment doszedł do wniosku, że osiągnął nowy rekord wszechczasów – 2449. Liczba takich adresów spadła do 2000 w kwietniu, tuż po wyprzedaży w połowie marca.

Potwierdzenie danych w Trendach Google

Oprócz adresów z ogromnymi ilościami bitcoinów, ostatnio rośnie również zainteresowanie detaliczne. Dane Google dotyczące trendów są zazwyczaj dobrym wskaźnikiem takiego zainteresowania tą dziedziną i wykazują znaczny wzrost od początku października.

Jak pokazuje powyższy wykres, liczba wyszukiwań typu „kup bitcoiny” na całym świecie wzrosła w zeszłym tygodniu do rocznego maksimum. To nawet przekroczyło szaleństwo, które miało miejsce wokół trzeciej połowy BTC w połowie maja.

Niemniej jednak w skali makro nadal jest miejsce na wzrost. Zainteresowanie niewątpliwie rośnie, ale do nadrobienia zaległości z danymi z końca 2017 r. I początku 2018 r. Wciąż jeszcze długa droga.

W tym czasie cena Bitcoina zbliżała się do rekordowego poziomu prawie 20000 USD, a zainteresowanie detaliczne odpowiednio wzrosło. Chociaż BTC zbliżyło się teraz do tego poziomu cen, dane Google Trends pokazują, że masy jeszcze nie dotarły.

About