Portfele prywatności Bitcoin coraz bardziej popularne wśród przestępców: eliptyczne

10. Dezember 2020 Aus Von admin

Co najmniej 13% dochodów z przestępstw Bitcoin jest teraz wypranych przez portfele prywatne, takie jak Wasabi, według nowego raportu.

Co najmniej 13% dochodów z przestępstw Bitcoin jest teraz wypranych przez portfele prywatności, według Elliptic.

To wzrost z zaledwie 2% w 2019 roku, powiedział firma

Portfele prywatności mają na celu większą anonimowość w łańcuchu bloków, ułatwiając procesy „mieszania” monet, które ukrywają pochodzenie transakcji.

Co najmniej 13% dochodów z przestępstw Bitcoin jest teraz wypranych przez portfele prywatności, w porównaniu z zaledwie 2% w zeszłym roku, zgodnie z nowym raportem firmy Elliptic zajmującej się analizą łańcucha bloków. Firma twierdzi, że liczba ta oznacza „ponad 160 milionów dolarów w bitcoinach z rynków darknet, kradzieży i oszustw”.

Privacy portfele są usługi, które ułatwiają mieszanie monetę „” proces, który poszczególnych wejść i wyjść swapy monety z innymi monety, anonimowo, i zasłania transakcji.

Bitcoin został opracowany z myślą o pełnej przejrzystości, a księga publiczna jest dostępna dla każdego na świecie; te usługi nie spełniają tego pomysłu

Programiści portfele pitch prywatności, zapewniając środki prywatności finansowych, które robią, że zdarza się, aby im możliwość dobrego dla przestępców, którzy chcą wyprać skradzione fundusze za pośrednictwem przejrzystego systemu, zgodnie z eliptycznych .

W e-mailu współzałożyciel Elliptic, Tom Robinson, powiedział Decrypt, że chociaż deweloperzy portfeli prywatności typu open source nie ponoszą odpowiedzialności za wzrost aktywności przestępczej, sprawy komplikują się bardziej w przypadku firmy takiej jak Wasabi Wallet, która pobiera opłaty za każdy anonimowa transakcja, a więc może potencjalnie zarobić na działalności przestępczej.

„Szara strefa to miejsce, w którym ktoś ułatwia określone transakcje, które mogą być powiązane z nielegalną działalnością” – powiedział. „Sposób funkcjonowania portfela Wasabi polega na tym, że istnieje firma zaangażowana w aktywne ułatwianie transakcji i pobieranie za to opłaty – myślę, że kwestią otwartą jest odpowiedzialność tej firmy i to, czy ona sama podlega regulacjom”.