Donald Trump próbował zacisnąć Bitcoina w 2018 r.

Dobrze poinformowano, że obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, nie jest fanem Bitcoina. Zabrał na Twittera w lipcu 2019 roku, aby wyrazić swoje myśli na temat waluty cyfrowej i powiedział, że jest „oparty na cienkim powietrzu“ i „może ułatwić niezgodne z prawem zachowania, w tym handlu narkotykami i innych nielegalnych działań“.
Jednak teraz wydaje się, że prezydent miał Bitocin jest jego wzrok przed tym Tweet i w rzeczywistości wezwał sekretarza skarbu Stevena Mnuchina do zamknięcia się na handel i sprzedaż Bitocina, Immediate Edge zgodnie z książką Johna Boltona o jego czas w administracji Trąby.
https://www.greatpeace.org/pl/immediate-edge-opinie/
„Nie bądź negocjatorem handlowym“, rzekomo powiedział Trump, jak napisano w The Room Where It Happened, którego kopię dostarczono waszyngtońskiemu egzaminatorowi. „Idź po Bitcoina [za oszustwo]“.
Wygląda na to, że prezydent był wystarczająco dobrze zorientowany w potencjale Bitcoina, aby zaszkodzić wielu jego stosunkom międzynarodowym. To żądanie w stosunku do Mnuchin było związane z nadchodzącymi sankcjami handlowymi i cłami na Chiny.
Bitcoin jako praca wokół
Rzeczywiście istnieje szereg obszarów, w których Bitcoin był postrzegany jako sposób na obejście kilku zasad, przepisów i sankcji – i to nie tylko na poziomie indywidualnym, gdzie może być wykorzystywany do „ułatwiania zachowań niezgodnych z prawem, w tym handlu narkotykami“.
Szereg krajów, takich jak Iran, Korea Północna, Chiny i Wenezuela, wprowadziło waluty cyfrowe w celu wyraźnego ominięcia sankcji USA. Obawy Trumpa o Chiny i wykorzystywanie tam kryptorej waluty do poruszania się po USA są uzasadnione i po części dlatego Chiny budują swoją własną kryptorej walutę.
Wenezuela stworzyła już swoją własną kryptokurtę, Petro, w oparciu o cenę baryłki ropy naftowej, i jest to kolejne narzędzie dla kraju południowoamerykańskiego, aby spróbować pominąć Stany Zjednoczone w kontroli finansowej.

Stosunek USA do Bitcoina

Ogólny stosunek Stanów Zjednoczonych do kryptojuminy jest raz akceptacji, a raz tolerancji w niektórych aspektach, ale również podejrzeń.
Komentarz do Mnuchina miał miejsce w maju 2018 roku, według Boltona. Administracja Trump od dawna sceptycznie odnosi się do kryptokur walut i na początku tego roku wydała nowe wytyczne dotyczące handlu i sprzedaży walut.
„Chcemy mieć pewność, że technologia idzie do przodu, ale z drugiej strony, chcemy mieć pewność, że krypto-waluty nie są używane do odpowiednika starych szwajcarskich tajnych numerów kont bankowych“, powiedział Mnuchin w lutym.